WODOSZCZELNY TLENOMIERZ CO-404 Z OPTYCZNYM CZUJNIKIEM TLENOWYM


Najważniejsze cechy


Szczegółowy opis


Przyrząd współpracuje z optycznym czujnikiem tlenu. Służy do pomiaru tlenu rozpuszczonego w wodzie i ściekach w % nasycenia lub w mg/l, temperatury oraz ciśnienia atmosferycznego. Ma zastosowanie w pomiarach terenowych oraz laboratoryjnych.

Optyczny czujnik tlenu służy do pomiaru zawartości tlenu w cieczach. Działa na zasadzie zmiany aktywności fluorescencyjnego barwnika pokrywającego wymienną osłonę optyczną. Intensywność zmniejszania fluorescencji pod wpływem światła zależy od stężenia zawartości tlenu w badanej cieczy. Im wyższe stężenie, tym szybsze stłumienie. Ta zależność jest obliczana na podstawie odpowiedniego wzoru. Czujnik tlenu posiada wbudowany czujnik temperatury wykorzystywany do automatycznej kompensacji temperatury.

Cechy charakterystyczne czujnika optycznegoCechy charakterystyczne przyrząduW zestawie tlenomierz CO-404, czujnik tlenu DO-1, walizeczka na przyrząd i czujnik, pendrive z instrukcją i programem zbierania danych w komputerze.Dane techniczne przyrządu wraz z czujnikiem optycznym
Funkcja Tlen % Tlen mg/l Temperatura
Zakres 0 ÷ 200 % 0 ÷ 20 mg/l 0 ÷ 50,0 °C
Dokładność (± 1 cyfra) ±1,5% % ±0,3 mg/l ±0,5 °C
Kompensacja temp. - 0 ÷ 40°C -
Ciśnienie atmosferyczne 800 ÷ 1100 hPa; dokładność ±2 hPa
Zasilanie 2 x akumulatory AA 1,2 V; zasilacz USB 5 V / 1000 mA
Wymiary (mm) / Masa L = 149, W = 82, H = 22 / 220g